Aydın, Köşk Tesisleri

Modern incir ve kayısı işletmesi İzmir’in 130 km kuzeyinde Aydın’ın Köşk ilçesindedir. 40,000 m2 açık ve 16,500 m2 kapalı alanda kurulu olan tesiste kuru incir, incir ezmesi ve kayısı işlenip paketlenmektedir. Üretim alanları tamamen klimatize edilmiş modern fabrikada, sezona göre 2000 işçi ile günde 120 ton incir, 40 ton incir ezmesi, 10 ton kesik incir, 25 ton kayısı ve 10 ton kesik kayısı işlenmektedir.


Tesiste incir ve kayısıların boylanması için son teknoloji elekler; temizliğin en ideal şekilde yapılması için modern, kontunu sistem yıkama makineleri kullanılmaktadır


Tesiste her biri 20 ton kapasiteye sahip 8 adet atmosferik ve 2 adet vakum olmak üzere toplam 10 adet fümige odası bulunmaktadır. Modern, havalandırmalı UV ışık ünitesi ile Aflatoksin kontrolü yapılmaktadır.


Tesiste bulunan tam donanımlı laboratuarda fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontroller yapılmaktadır. DFA ile nem testleri ve SO2 analizleri, Aflacard ve Aflascan ile Aflatoksin kontrolleri bu birimde güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir


Ürünler işletmede bulunan soğuk hava depolarında yıl boyunca güvenle saklanmaktadır.


Tesiste manüel yapılan dolumlarda dijital tartım yapılmaktadır. Her yıl gelişen teknolojiye paralel olarak makine parkuru yenilenmektedir.